URMĂREȘTE-NE

SPORT

”PRIMA BICICLETĂ”, EDIȚIA A 8-A, LA CĂLĂRAȘI

Duminică, 29 Mai, a avut loc concursul “Prima Bicicleta”. Acest concurs este singurul eveniment sportiv de acest tip din Călărași dedicat copiilor cu vârste de până la 16 ani fiind organizat de Clubul Sportiv Yzo Gym în colaborare cu Cycling Team Călărași și afiliat la Federația Română de Ciclism.

Lista câștigătorilor:

LICENȚIAȚI – BĂIEȚI – categoria D2 (5-6 ani)
1 Gânscă Simon-Toma
2 Minea Philip-Marian
3 Antoneac Filip

LICENȚIAȚI – FETE – categoria D2 (5-6 ani)
1 Diaconu Sofia – Katerina
2 Boc Sorana

LICENȚIAȚI – BĂIEȚI – categoria D1 (7-8 ani)
1 Gânscă Simon-Toma
2 Minea Philip-Marian
3 Antoneac Filip

LICENȚIAȚI – FETE – categoria D1 (7-8 ani)
1 Gânscă Simon-Toma
2 Minea Philip-Marian
3 Antoneac Filip

LICENȚIAȚI – BĂIEȚI – categoria C (9-10 ani)
1 Gânscă Simon-Toma
2 Minea Philip-Marian
3 Antoneac Filip

LICENȚIAȚI – FETE – categoria C (9-10 ani)
1 Gânscă Simon-Toma
2 Minea Philip-Marian
3 Antoneac Filip

LICENȚIAȚI – BĂIEȚI – categoria B (11-12 ani)
1 Roland Szigyarto
2 Eremia Andrei Cristian
3 Vlad Tudor Alexandru

LICENȚIAȚI – FETE – categoria B (11-12 ani)
1 Anorocioaei Diana Maria
2 Marinescu Ana Adelina
3 Aanei Raluca-Andreea

LICENȚIAȚI – BĂIEȚI – categoria A (13-14 ani)
1 Brinza Mihai Bogdan
2 Orban Balázs Jnr
3 Motoran David Fabian

LICENȚIAȚI – FETE – categoria A (13-14 ani)
1 Mihordea Alexandra Gabriela
2 Vintila Patricia
3 Zama Sofia

LICENȚIAȚI – BĂIEȚI – categoria CADEȚI (15-16 ani)
1 Tita Andrei Ștefan
2 Costache Calin Radu
3 Rotaru Bogdan Andrei

AMATORI – BĂIEȚI categoria D2 (5-6 ani)
1 Ariciu Iustin Mihail
2 Constantin Nicholas BikeRehab
3 Son Octavian

AMATORI – FETE categoria D2 (5-6 ani)
1 Purcarea Ana
2 Karina Pavel
3 Sonia Dafinoiu

AMATORI – BĂIEȚI categoria D1 (7-8 ani)
1 Sultan Horia Andrei
2 Preda Robert Andrei
3 Stefan Vladimir – Andrei

AMATORI -FETE categoria D1 (7-8 ani)
1 Purcarea Cristina
2 Crasmarelu Amyra
3 Marinache Ilinca-Ioana

AMATORI – BĂIEȚI categoria C (9-10 ani)
1 Dancu Stefan-Cristian
2 Tofan Tudor
3 Nastase Iulian

AMATORI FETE categoria C (9-10 ani)
1 Marinache Ana-Maria

AMATORI – BĂIEȚI categoria B (11-12 ani)
1 Mihnea Theodor Magearu
2 Dinu Alex Cristian
3 Sin Eric

AMATORI – BĂIEȚI categoria A (13-14 ani)
1 David Matei Bara
2 Popescu Alexis Stefan
3 Văduva Mihai

AMATORI – MASCULIN categoria OPEN (19+ ani)
1 Raiculeanu Marian
2 Moldoveanu Adrian
3 Dancu Mircea

Continue Reading
La Top