URMĂREȘTE-NE

SPORT

JUCĂTORII DE SQUASH CĂLĂRĂȘENI CONTINUĂ SĂ OCUPE PRIMELE LOCURI ALE PODIUMULUI

O nouă competiție sportivă de squash s-a desfășurat zilele acestea. Romanian Open Squash 2022 a fost un real succes pentru lotul național. Două dintre jucătoarele călărășene de squash Andreea Ghiorghișor și Alexandra Ghiorghișor au obținut locul I respectiv locul III la categoria PRO. Cu fiecare competiție desfășurată jucătorii dovedesc faptul că evoluează de la un meci la altul.

ROS2022 și-a desemnat câștigătorii! Turneul PSA a fost câștigat de favoritul numărul 1 – Ben Smith (ENG), care l-a învins în finală pe favoritul numărul 2, Marek Panacek (CZE), cu scorul de 3-1 (11-9, 3-11, 11-5, 11-9) într-un meci de 47 de minute.

3. Miklos Puskas

”Romanian Open Squash 2022 powered by Betfair Romania Development a fost pentru noi un real succes, raportandu-ne la feedbackul pe care l-am primit de la jucatori si spectatori.

Mai multi jucatori profesionisti PSA ne-au spus ca ROS e cel mai bun turneu la care au participat, fiind placut surprinsi placut de atentia si caldura cu care au fost tratati, aceastea nefiind neaparat un standard in circuit.

Ne-am bucurat mult de revederea cu prietenii turneului nostru, de numarul mare de spectatori din afara comunitatii de squash, cat si de un sprijin permanent din partea FRS, PSA, Squash Promotion Group si Vivo in rezolvarea diverselor aspecte neprevazute aparute pe parcursul celor 4 zile ale evenimentului.

Nu a fost deloc usor sa revenim la acelasi format de dinainte de pandemie, insa energia pe care am vazut-o in jurul nostru, cat si deschiderea partenerilor ROS in a ne sprijini in implementarea ideilor pe care le-am avut pentru ROS 10 ne responsabilizeaza si ne obliga sa continuam acest proiect in anii urmatori, speram cu editii tot mai frumoase,” a declarat Călin Codarcea, Project Manager Romanian Open Squash. Felicitări câștigătorilor, organizatorilor și mulțumim partenerilor pentru susținerea squashului în România!